Adblock Plus narzędzie do wyłączania reklam w internecie

Masz dość oglądania denerwujących reklam i banerów, które oprócz tego wydłużają wczytywanie stron? Zainstaluj Adblock Plus i uwolnij się od nich!

Dzięki rozszerzeniu Adblock Plus odzyskasz kontrolę nad Internetem i będziesz móc przeglądać strony tak, jak chcesz. Dodatek jest wspierany poprzez ponad 40 możliwych do subskrybowania zestawów filtrów dostosowanych do różnych sekcji językowych. Filtry te automatycznie konfigurują Adblock Plus do różnych procedur, począwszy od usuwania reklam internetowych do blokowania wszystkich znanych domen ze złośliwym oprogramowaniem. Rozszerzenie umożliwia również ręczne dostosowywanie filtrów, udostępniając wiele przydatnych do tego celu procedur, takich jak funkcje blokowania fotografii dostępne z poziomu menu kontekstowego, blokowania kart dla Flasha i obiektów Java oraz dodatkowo listę blokowalnych elementów służącą do usuwania skryptów i arkuszy stylów.

Rozszerzenie Adblock umożliwia filtrowanie informacji reklamowych w postaci plików graficznych, animacji Flash czy wyskakujących okien z wyświetlanych stron www. Możliwe jest blokowanie całych serwisów, wybranych elementów strony, klas i identyfikatorów CSS wraz z wyszczególnieniem ich atrybutów. Możliwe jest używanie wyrażeń regularnych co bardzo ułatwia powstawanie filtrów. Istnieją także wersje Adblock dla przeglądarek Flock, Google Chrome, Opera (od wersji 11), a przeglądarka MS IE od wersji 9 RC posiada taką użyteczność wbudowaną i korzysta z tych samych list zablokowanych stron.