BESTplayer zwykły odtwarzacz filmów

Ostatnia wersja BESTplayera, czyli wersja 1.0, ukazała się w globalnej sieci Internet na początku roku 2001. Był to wtedy 1-wszy w Polsce player, który potrafił wyświetlać przezroczyte napisy.

Prostota obsługi sprawiła, że stał się odtwarzaczem filmów numer 1. Brak aktualizacji robił natomiast prywatne i jego potęga stopniowo bladła. Niemniej jednak w chwili obecnej BESTplayer uderza ze zdwojoną siłą (i wersją). Uważaj na niego, bo nie liczy się z niczym. BESTplayer był zwyczajny i takie będzie zawsze. BESTplayer to jeden plik „BESTplayer.exe” o rozmiarze 1MB. Nie ma instalatora. Możesz go zapisać na pulpicie, na płycie, na pendrive. Po prostu. Jak widać na załączonych obrazkach, BESTplayer potrafi ściągnać z IMDb.com dane o teraz otwartym filmie. Ale to jeszcze nic. BESTplayer sam sciąga napisy do otwartego filmu. I to nie tylko polskie napisy, ale w wiekszości języków europejskich. Nie prowadzimy swojej bazy napisów. Korzystamy z różnorakich serwisów napisowych w różnych krajach. Najnowsza wersja BESTplayer-a wprowadza kilka nowości po 7 latach nieobecności.

Autorzy programu udowodnili że odtwarzacz filmów BESTplayer powraca na scenę ze zdwojoną siłą. Nowy, polski odtwarzacz sam ściąga odpowiednie napisy z sieci, pobiera dane o filmie z największej bazy filmowej IMDb, a dosłownie radzi sobie z doborem odpowiednich kodeków do danego filmu. Program nie posiada instalatora, zajmuje wyłącznie 1MB i jest całkowicie darmowy. Dodatkowe funkcje o których warto pamiętać to zrzut klatki podczas oglądania filmu i zapis w dowolnym schemacie z określoną przez moją firmę jakością, wyłączenie laptopa wraz z końcem odtwarzania filmu – przydatne podczas zasypiania przy włączonym filmie, , a oprócz tego lektor czytający napisy współpracując z programem Expressivo, który powinno się zainstalować, ażeby ta funkcja działała, a następnie wyselekcjonować opcje Lektor z poziomu BESTplayer-a.