WinRAR program do pakowania plików

WinRAR jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do kompresji i dekompresji plików. Ten rozwijany od wielu lat program charakteryzuje się stabilnym i bezproblemowym działaniem, wydajnymi algorytmami i dość znaczną ilością opcji konfiguracyjnych.

Aplikacja WinRAR download umożliwia na tworzenie archiwów RAR i ZIP. Możliwa jest też dekompresja następujących formatów plików: RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, ACE, 7-Zip, TAR, GZip, UUE, BZ2, JAR, ISO, Z. Aplikacja ma przyjazny interfejs, który można obsługiwać za radą metody Drag&Drop. Dla rozpoczynających użytkowników przygotowano moduł „Pomocnik”. Jest on prostym w obsłudze kreatorem, dzięki któremu w błyskawiczny sposób spakujemy i rozpakujemy pliki. Program ma także sporą ilość opcji dotyczących wyglądu i działania środowiska – możemy np przemienić układ pasków narzędziowych.

Główne cechy WinRAR pobierz: – tworzenie samorozpakowujących się archiwów, – naprawianie uszkodzonych paczek (w tym sposobność tworzenia woluminów i danych naprawczych), – wbudowana wyszukiwarka plików, – moduł pozwalający na przekształcanie archiwów (ponowna kompresja do innego formatu), – obsługa standardu Unicode, – wbudowany intuicyjny menedżer haseł, – testowanie archiwów, – tworzenie archiwów wieloczęściowych, – zabezpieczanie dostępu do danych za pomocą hasła i szyfrowania, – generowanie szczegółowych raportów, – wyświetlanie informacji o plikach (rozmiar, prognoza kompresji itd.), – narzędzie do testowania wydajności laptopa, – konfigurowalne działanie listy plików, – obsługa profili kompresji, – zarządzanie rozmiarami woluminów, – zarządzanie ulubionymi, – możliwość sprecyzowania niedozwolonych typów plików, – moduł odpowiedzialny za podgląd danych, – współpraca ze skanerami antywirusowym (sprawdzanie archiwów pod względem występowania szkodliwego oprogramowania), – możliwość ustawienia domyślnego hasła, – rejestr zdarzeń, – import i eksport ustawień, – sposobność zmiany wyglądu paska narzędziowego za radą zbiorów ikon, – integracja z systemem operacyjnym (skróty na pulpicie i w menu Start, dodatkowe opcje w menu kontekstowym plików i folderów, skojarzenia z obsługiwanymi typami archiwów) – dołączony interfejs działający w linii poleceń (plik Rar.exe), – obsługa procesorów wielordzeniowych i praca w trybie wielowątkowym, – dobrze dobrane skróty klawiaturowe.

Do paczki instalacyjnej został dołączony rozbudowany, kompleksowy plik pomocy. Warto zapoznać się z dokumentacją w razie jakichkolwiek problemów z obsługą i działaniem aplikacji.